POWSPOMINAJMY NASZE WSPÓLNE ZAKONCZENIE ROKU ŻŁOBKOWEGO 2020/2021

1 lipca 2021

Kochani !
Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie przedszkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami przedszkola, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w żłobku, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena Waszej pracy. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa  – ważne, a może nawet najważniejsze. Jesteśmy  dumne, że mogłyśmy w tym uczestniczyć.

Życzymy Wam powodzenia w przedszkolu, życzymy abyście pozostali tacy, jacy jesteście.
W dniu 25 czerwca w Żłobku Gminnym w Błotnicy odbyło się pierwsze, historyczne zakończenie roku żłobkowego, które było czasem do podsumowań, refleksji oraz do podziękowań.
Nasze wspólnie przeżyte 15 miesięcy wytężonej pracy, było czasem wyjątkowym, w którym nieraz trzeba było stawiać czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym z uruchomieniem nowoczesnego żłobka, ale był to również czas dający wiele radości i zadowolenia zawodowego.

Nasi najmłodsi wychowankowie przez ponad rok realizowali unijny projekt edukacyjny pod nazwą ”Żłobek naszych marzeń”, gdzie mogły wzbogacać swoją wiedzę o otaczającym świecie, rozwijać zdolności i talenty jak również brały chętnie udział w zabawach. Bardzo szybko zaklimatyzowały się w nowych warunkach, bajkowego wręcz żłobka. Nam Opiekunkom dziecięcym będzie trudno rozstać się na stałe z Wami. I nie ma się co dziwić, bo roześmiane  wasze twarze dodawały temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. 

W tym miejscu szczególne słowa podziękowania w imieniu wszystkich pracowników żłobka, rodziców, dzieci oraz swoim własnym, kieruję do Wójta Gminy Przemęt Pana Janusza Frąckowiaka za codzienne wspieranie naszej placówki oraz za stworzenie nam wspaniałych warunków do nauki i pracy w Żłobku Gminnym w Błotnicy. Śmiało mogę dodać, iż cały czas działalności okazał się strzałem w dziesiątkę, nie tylko dla licznej grupy dzieci, ale również dla ich rodziców.

Dziękuję Przewodniczącej Rady Gminy Pani Elżbiecie Wita za fachowe wsparcie i wartościowe wskazówki podczas realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych na potrzeby naszego Żłobka oraz jego wychowanków, a także za przybycie i obecność podczas uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia żłobka.

Dziękuję Kierownikowi Oświaty Pani Marcie Sobierajskiej za drogocenne uwagi i po prostu zwyczajne koleżeńskie rozmowy. 
Serdeczne podziękowania składam również opiekunkom dziecięcym i z całego serca dziękuję za wzorową pracę i wspaniałą, domową atmosferę. To wszystko dzięki waszemu zaangażowaniu i otwartości serc stworzyłyście drugi dom każdego dnia. Było pogodnie, wesoło, ale i czasem bywały dni płaczące. Jednak od samego rana byłyście miłe i nade wszystko oddane.

Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców Żłobka Gminnego w Błotnicy oraz do wszystkich rodziców, którym zależało na dobru naszej żłobkowej społeczności, na budowaniu pozytywnego wizerunku. Na co dzień uczestniczyliście w naszym życiu, zawsze służyliście pomocą i dobrym słowem, uśmiechając się do nas od wejścia życząc nam „miłego dnia”.
Dziękujemy również Panu Sebastianowi Kiełczewskiemu, Pani Sylwii Riedel oraz Pani Julicie Paluch za pomoc i zaangażowanie w pracy oraz cierpliwość i serdeczność ofiarowaną dzieciom.

Dziękuję opiekunkom Pani Annie Budzińskiej i Pani Kasi Łukaszenko wraz z Seniorami z Dziennego Domu Pobytu Senior Plus za tworzenie razem z dziećmi integracji międzypokoleniowej.
Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za to, że mogłam na Państwa liczyć i głęboko wierzę, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Kochane dzieci, pożegnania bywają trudne, ale nie martwcie się. Po wakacjach czekają na was nowe wyzwania i przygody w przedszkolu, 
a w Żłobku pozostaną młodsze koleżanki i koledzy oraz miłe wspomnienia. Był to dla mnie wyjątkowy czas, w którym przeżyłam wraz z Państwem niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Życzę Wam dalszej beztroskiej i bajkowej drogi oraz wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Dyrektor Żłobka Gminnego w Błotnicy Aneta Seidel