Centrum integracji międzypokoleniowej w Przemęcie!

5 lutego 2020

Przebudowa Sali wiejskiej w Błotnicy celem jej dostosowania do potrzeb zarówno seniorów, jak i maluchów była przedsięwzięciem ambitnym, wymagającym dużego nakładu pracy, ale również niezwykle potrzebnym. Efektem jest placówka zainspirowana holenderskim systemem łączenia codziennego funkcjonowania seniorów oraz maluchów, umożliwiająca ich terapeutyczną integrację. Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy poinformować o zbliżającym się uroczystym otwarciu obiektu, które odbędzie się pod już pod koniec lutego w Błotnicy!

Centrum bierze udział w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku, który organizowany jest pod patronatem m. in. Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Polskiej Izby  Budownictwa, Związku Powiatów Polskich czy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Trzymamy kciuki za miejsce na podium!

Centrum w Błotnicy jest pierwszym takim Obiektem w regionie, w którym grupy bardzo odmienne znajdują wspólny pierwiastek. Pierwiastek bezpieczeństwa, opieki oraz wzajemnej akceptacji i szacunku. Wspólnie budujemy szczęście WSZYSTKICH członków naszej lokalnej wspólnoty!